Park Przygód i Atrakcji Alele w Zbrosławicach to nasze ostatnie odkrycie. Rzut beretem od domu. Dowiedziałam się o tym miejscu od koleżanki. Nigdy wcześniej nie natrafiłam na żadną reklamę parku. Szkoda, bo jest wart jak najlepszej reklamy.

Po zaparkowaniu samochodu wędrujemy do kasy. Bilet rodzinny kosztuje nas 18zł. W ramach biletu można do parku wchodzić parę razy jednego dnia. Obok znajduje się restauracja i sala zabaw (w razie niepogody). Z pieczątką na ręce można krążyć między trzema miejscami.

Wchodzimy do środka. Od razu rzucają nam się w oczy drogowskazy. Cały park jest dobrze oznaczony. Jednak chłopcy ciągną nas do fontanny. Małej i dużej.

Zza trzcin widzimy plac zabaw. Podążamy w jego kierunku. Bardzo kolorowy. Są huśtawki, domki, ślizgawki, dwie trampoliny i park linowy (dodatkowo płatny). Jest też siłownia pod chmurką.

Idziemy dalej. Dla dzieci z problemami sensorycznymi przygotowano Ścieżkę Bosych Stóp. Pierwszy raz spotykam się z takim pomysłem w parku zabaw. Bardzo podoba mi się taka inicjatywa.

Mijamy wodospad i rzekę i wchodzimy do parkowego zwierzyńca. Stąd szybko nie wyjdziemy. Chłopcy muszą pooglądać każdą sztukę, nakarmić i pogłaskać. Na teren owiec i kóz polecam wchodzić z rana. Cały wybieg jest wysprzątany. Wiadomo jest to teren zwierząt i się tam załatwiają. Chłopcy starają się patrzeć pod nogi. Z naciskiem na starają.

Gdy udaje nam się wyjść pędzimy obejrzeć daniele. Mijamy staw i wchodzimy na platformę widokową. Szkoda, że jest tylko jedna. Ale rogate podchodzą do nas.

Na koniec udajemy się na mini plażę. Niestety jest tu zakaz kąpieli. Można za to pograć w siatkówkę i pobyczyć się na leżakach (wypożyczenie 5zł/cały dzień).

Jak zna ktoś miejsce gdzie:

-można kąpać się

-można grillować

-są zwierzęta

-jest plac zabaw

To piszcie do nas. Szukamy takiego już jakiś czas. Zawsze któryś element układanki nie pasuje do naszego wymarzonego miejsca.

Obiad jemy z grilla. Cena są przystępne.

Obok parku znajdują się bardzo malownicze pola. Polecamy pospacerować po okolicy.

Nasz film:

 

Strona internetowa KLIK