Jak dowiedziałam się, że w Zabrzu będzie budowany kompleks basenowy to pierwszą myślą było- po jakiego grzyba? Mamy basen na pl. Krakowskim. Nie jest to jakiś full wypas ale jest. Nie daleko mamy na Sośnicę, a tam już jest lepiej. No i są jeszcze baseny w Gliwicach, Tarnowskich Górach oraz Rudzie. No nie oszukujmy się jest tego trochę w koło.  Na krakowski mam najbliżej, dosłownie ulica obok i tam najczęściej jestem. Do pływania na dystans-od ściany do ściany wystarcza. I cena też nie zabija-7zł.  

To jak się znalazłam w Aquariusie? Po pierwsze cena. Rano też jest to 7zł. Po drugie brodzik dla dzieci. Musiałam zobaczyć jak wygląda. Na krakowskim nie ma i tam z maluchami nie chodzę. Odstawiłam młodych do przedszkola i pojechałam na rekonesans. Już po wejściu jestem mile zaskoczona. Jest szatnia. Nie muszę targać ze sobą kurtki i butów. Kupuję bilet na godzinę,  dostaję opaskę na rękę  i wchodzę. Przechodzę przez szatnie gdzie się przebieram i idę poszukać swojej szafki.

Chowam rzeczy, idę pod prysznic i hop do wody.  Rozglądam się i testuję wszystkie baseny.

Robię parę długości w basenie sportowym. Woda bardzo przyjemna. No ale nie przyszłam tu pływać w kółko. Może innym razem. Zmieniam basen. Idę do średniego. Woda cieplejsza niż w basenie sportowym. Są 3 dysze z których leci wodą różnymi strumieniami. Masuję sobie kark,  plecki i idę dalej. Zaliczam rwącą rzekę, ale pływanie w kółko mnie nudzi. Można tam się fajnie pobawić w berka, ale chwilowo nie ma z kim.

Obok rzeki są leżanki z masażem wodnym. Kładę się. Jest błogo. Wymasowałam się za wszystkie czasy. Na koniec jeszcze jacuzzi. Są dwa.  Zrelaksowana prawie zapominam po co tu przyszłam. Miałam sprawdzić jak wygląda brodzik.

Wsadzam nogę do środka i się uśmiecham. Woda bardzo ciepła. Najcieplejsza ze wszystkich basenów.  Brodzik nie jest duży, ale przypuszczam że tłoku maluchów też nie ma. To nie jest park wodny.  Z boku patrzy na dzieci pingwin. Muszę teraz przyjść z chłopcami. Idę po aparat. Robię zdjęcia, kręcę filmiki.

Dookoła basenów są ławeczki, przy każdym basenie ratownik. Ogólnie dostępne są deski do pływania.

Co mi się jeszcze bardzo spodobało? Jest pokój rodzinny. Dla nas to duże udogodnienie. Wszędzie czysto. Co chwilę spotykam kogoś z obsługi. Wszyscy bardzo mili. Zmieniłam zdanie. Dobrze że taki kompleks powstał. U góry ma być jeszcze Spa i siłownia. Czekam aż otworzą.  Teraz inne baseny będą musiały  zejść z cen, bo rośnie im spora konkurencja.

Film: