Bez odpowiedniego biurka do nauki pokój uczącego się dziecka, a nawet już przedszkolaka, wydaje się niekompletny i pusty. A przecież maluch sporo czasu spędza z zeszytem, nożyczkami, klejem czy kredkami. By zapewnić mu odpowiednie i wydajne środowisko do pracy nad jego ważnymi projektami, dobrze wziąć przed zakupem nowego biurka dla dziecka pewne kwestie pod uwagę.

Preferencje dziecka

Dzieci nie lubią się uczyć i wolą spędzać czas na rzeczach, tu chyba nie będzie zdziwienia, które lubią. Dlatego też biurko to nie przede wszystkim miejsce do nauki, ale miejsce, z którego będzie kreatywnie korzystać. Kupując biurko dla dziecka, pamiętaj o jego zainteresowaniach i preferencjach. Przygotuj się, że potrzebny mu będzie nie tylko blat, ale także szafki pod czy nad biurkiem, pojemne szuflady na przybory kreatywne czy regał na książki i bibeloty.

Mała przestrzeń

Biurko o większej powierzchni jest idealne, jeśli dziecko potrzebuje miejsca na przechowywanie materiałów i rozłożenie pracy. Jeśli masz jednak niewiele przestrzeni, być może zainteresują Cię modele połączone z regałem.

Kiedy już zdecydujesz się na projekt biurka do nauki dla swojego dziecka, warto zastanowić się gdzie je postawić. Jeśli masz możliwość, ustaw biurko blisko okna, by jak najdłużej słońce naturalnie doświetlało miejsce pracy. Nie bój się, że widok za oknem rozproszy malucha. Patrzenie od czasu do czasu w dal, zwłaszcza na zieleń, jest naturalne dla oka i stanowi dla niego odpoczynek.

Skoncentruj się na przechowywaniu

Jeśli Twoje dziecko musi pozbierać z różnych części pokoju swoje markery, długopisy i tym podobne akcesoria żeby zabrać się do pracy, prawdopodobnie będzie zdekoncentrowane na chwilę przed pracą. Aby pomóc dziecku zmaksymalizować czas spędzony przy biurku, wybierz biurko dla dzieci z wbudowanym schowkiem, szafką, szufladami, stojakiem na długopisy czy regałem. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło łatwo sięgnąć po coś, o czym zapomniało, bez konieczności opuszczania przestrzeni biurka i z większym prawdopodobieństwem, że dokończy to, co przy nim zaczęło.

Przykład: https://www.edinos.pl/biale-biurko-z-szufladami-lewostronne-osmen-3x

Zostaw miejsce na wystrój

Pozwól dziecku udekorować biurko, które kupisz online lub w sklepie. To zwiększy poczucie przynależności i przywiązania do tej małej przestrzeni w jego pokoju. Jeśli Twoje dziecko jest kreatywne, zawsze możesz umieścić w pokoju tablicę kredową lub tablicę korkową.

Wybierz kolor

Uważnie obserwuj swoje dziecko i zidentyfikuj kolory, które je ekscytują lub z którymi może się łatwo utożsamić. Biurka do nauki dla dzieci powinny być kolorowe, aby przyciągnąć i utrzymać ich uwagę. Mogą też pasować do innych mebli w pokoju dziecka, tworząc z nimi spójną całość. Nie zakładaj, że ponieważ jest dziewczynką, będzie wolała różowy. Traktuj preferencje kolorystyczne swojego dziecka w sposób, który unika takich stereotypów.

Powyższe porady to tylko niektóre z wypróbowanych i przetestowanych wskazówek, które pomogą Ci zacząć poszukiwania biurka idealnego. O reszcie zadecydujesz wyłącznie Ty i Twoje dziecko.

Przykład: https://www.edinos.pl/biale-biurko-dla-dziecka-elif-2x-5-kolorow