Tegoroczne Walentyki mieliśmy spędzić na Helu więc postanowiliśmy wyjechać dzień wcześniej i przenocować na trasie. Wybór padł na Blues Hostel mieszczący się w Koninie i był to strzał w 10-tkę.

Hostel mieści się w pięknie odnowionej kamienicy przy starówce i jest bardzo dobrze wyposażony, zwłaszcza z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie ma barier architektonicznych i w budynku jest winda dla osób niepełnosprawnych. Są oznaczenia na podłożu dla osób niewidomych i łazienki dostosowane do wymagań osób niepełnosprawnych. Jest tutaj wszystko co potrzeba aby odpocząć po długiej podróży czyli przytulne pokoje, przestronna kuchnia. W całym budynku jest bezpłatny internet. W pobliżu hostelu jest dużo miejsc parkingowych co prawda płatnych w określonych godzinach ale niedaleko są też i bezpłatne.  Trzeba też wspomnieć o przemiłej obsłudze i zawsze pomocnej prezes hostelu w osobie pani Katarzyny Wagner.

Jeśli chcesz dobrze zjeść to wokół hostelu jest sporo restauracji z daniami niemal każdej kuchni i to z dostawą pod wskazany adres. Oprócz tego jest kilka miejsc które w Koninie trzeba odwiedzić. O czym jeszcze napiszemy osobno.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem jak miasto Konin wspiera osoby niepełnosprawne. Blues Hostel powstał z inicjatywy osób młodych, kreatywnych i chcących coś zrobić dla siebie i innych. Spółdzielnia Socjalna Blues Hostel została utworzona przez Fundację Podaj Dalej oraz Stowarzyszenie In art.  Pracują  na miejscu osoby niepełnosprawne pełne uśmiechu, energii i pozytywnego nastawienia do życia. Każdy powinien wpaść tam po garść dobrej energii.

Jeśli tylko jedziecie nad morze a macie Konin w połowie trasy tak jak my, to nie zastanawiajcie się ani chwili i zatrzymajcie się na nocleg.

Blues Hostel

ul. 3 Maja 1-3 (skrzyżowanie z Placem Wolności)
62-500 Konin
tel. +48 511 177 499
e-mail: blueshostel@gmail.com

http://blueshostel.pl/