Dla wielu z nas wakacyjny wypoczynek kojarzy się z pobytem nad polskim morzem. Nie bez przyczyny zostało tu użyte słowo wypoczynek, gdyż pobyt nad Bałtykiem niejednokrotnie jest dla nas przystanią przynoszącą ukojenie.

1. Walory lecznicze. Najważniejszą zaletą polskiego morza jest jego zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Walorów zdrowotnych nie sposób przecenić. Morskie powietrze zawiera, brom, wapń, magnez i przede wszystkim najistotniejszy jod. Jest on niezwykle cennym mikroelementem, dobroczynnie wpływającym na naszą odporność, przyspiesza metabolizm, wzmacnia apetyt a także jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Powietrze bogate w sole mineralne doskonale nawilża i oczyszcza drogi oddechowe, co sprawia, że zaczyna nam się swobodniej oddychać. Jest to niezmiernie istotne dla wszystkich mieszkańców dużych aglomeracji miejskich. Niejednokrotnie pobyt nad Bałtykiem polecana jest alergikom. Równie jak powietrze. bogata w zasoby mineralne jest woda morska. Dodatkowo kąpiele w niższych temperaturach wymagają od organizmu zwiększonej pracy a takie naturalne przyspieszenie metabolizmu poprawia krążenie krwi i trawienie. Woda morska doskonale oczyszcza skórę i pomaga w walce z cellulitem.

2. Piękne plaże. Posiadamy jedne z najpiękniejszych i najbardziej naturalnych plaż na świecie. Niektóre są szerokie i kuszą białym piaskiem inne nieco dzikie i niezatłoczone. Na wszystkich możemy zbierać muszelki, szukać bursztynów czy budować zamki z piasku. Polskie plaże występują w otoczeniu lasów i wydm, często w przeciwieństwie do zagranicznych kurortów, gdzie plaże stanowią już część prywatną hotelów. Piaszczyste i zadbane plaże to idealne miejsce do zabaw dla wszystkich dzieci.

3. Ukojenie i relaks. Podstawowym celem każdego urlopu jest wypoczynek, nabranie dystansu do spraw codziennych i „naładowanie baterii”. Szum morskich fal, błękit nieba i bryza we włosach pozytywnie wpływają na stan naszego umysły i funkcjonowanie całego układu nerwowego. Kąpiele w morzu usuwają zmęczenie fizyczne i psychiczne. Są swego rodzaju masażem dla ciała. Pomogą się nam zrelaksować i rewitalizują cały organizm. Dodatkowo temperatury nad polskim morzem sprzyjają długim spacerom wzdłuż plaży i wszelkiej aktywności fizycznej, która również jest istotnym elementem w drodze do lepszego samopoczucia.

4.Świeża ryba. Nad morzem najchętniej sięgamy po rybę i dobrze, ponieważ ryby zawierają mnóstwo składników odżywczych w szczególności kwasów omega. Aktualnie mamy wiele wspaniałych restauracji, które serwują smaczną i świeżą rybę przez cały rok.

5.Bogata oferta nadmorskich kurortów np. sopot apartamenty. Pobyt nad polskim morzem to idealny sposób nad odpoczynek. Bałtyk jest naszym naturalnym bogactwem a piękne i zadbane plaże mogą być powodem do dumy. Na udany wypoczynek poza naturalnymi walorami mają również wpływ nadmorskie kurorty. Oferty w internecie często występują w kategoriach: hotele, apartamenty, domy gościnne, wille czy kwatery prywatne. Obecnie oferta jest zróżnicowana i bardzo bogata. Niczym nie odbiega od tych zagranicznych a często je wysokimi standardami przewyższa. Sami dokonujemy wyboru co do miejsca w którym spędzimy swój upragniony urlop i jakie znaczenie mają dla nas walory estetyczne tego miejsca.