Łódzka Manufaktura to miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o dzieci to warto z nimi odwiedzić Eksperymentarium , które mieści się na pierwszym piętrze.  Wystawa ta objaśnia skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii) dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych.

Rozpoczynając przygodę najpierw trzeba przejść mostkiem przez tunel. Zapewnia on niezapomniane przeżycia wzrokowe, ponieważ idąc nim obraca się a my jesteśmy atakowani feerią barw i wzorów.

Chłopaki zaraz po wyjściu z tunelu żwawo ruszyli do uruchamiania urządzeń i oczekiwali na ich reakcję. Zresztą główna zasada tutaj panująca to taka iż należy wszystkiego dotknąć, poruszać i uruchomić.

Zabawy na 2 godziny minimum. Zależy od wytrzymałości dziecka. Największą frajdę sprawił latający balon. Byliśmy w wielu podobnych miejscach ale z balonem spotkaliśmy się pierwszy raz.

Na filmie widać także bardzo dobrze reakcję chłopców na głowę taty na talerzu.

Było radości bez liku.

strona www: http://experymentarium.pl/

Experymentarium w Łodzi na naszym filmie: