Wakacje tuż, tuż. Dobrze byłoby już coś zaplanować, szczególnie, kiedy mamy zamiar zorganizować wyjazd z dziećmi. Proponuję uroczą i interesującą Hiszpanię, a konkretnie Wyspy Kanaryjskie. Archipelag składa się z siedmiu głównych wysp. Nie sposób pominąć dwóch spośród nich, Teneryfy oraz Gran Canarii.

Teneryfa posiada szereg parków rozrywki. Jako, że jest największą wyspą archipelagu jej atrakcje należą do bardzo popularnych.

– Niedaleko kurortów Los Cristianos oraz Playa del las Americas znajduje się wodny park Siam Park, gdzie zarówno dorosły jak i dziecko znajdzie coś dla siebie. Na przestrzeni 18 hektarów znajdziecie między innymi ogromny basen z generatorem trzymetrowych fal. Będziecie mogli odwiedzić akwarium pełne rekinów. A Ci którym bliskie są skoki adrenaliny z pewnością skorzystają ze zjeżdżalni monstrualnych rozmiarów. Warto skorzystać z możliwości kupna biletu Fast Pass, który pozwalana skorzystanie z prawie wszystkich zjeżdżalni.

– Dla miłośników fauny i flory proponuję Loro Park w miejscowości Puerto de la Cruz. To prywatny ogród zoologiczno-botaniczny z niemałymi tradycjami, bo istniejący od 1970 roku. Decydując się na odwiedziny, musimy liczyć się z ogromnym terenem, na którym znajdziemy egzotyczne zwierzęta, przepiękne tropikalne ogrody, pokazy z udziałem papug i delfinów. Najmłodsi zaś zatracą się w parku zabaw w stylu afrykańskiej dżungli – Kinderlandii.

– Największe pokazy delfinów na świecie obejrzycie w Aqualand Costa Adeje w którym prócz wspomnianych pokazów delfinów jest mnóstwo atrakcji dla dzieci. Między innymi dzieci skorzystają z wodnych placów zabaw, basenu ze sztucznymi falami oraz zjeżdżalni. Dorośli w czasie, kiedy ich dzieci będą się bawić, mogą odwiedzić spa.

– Jak mniemam nie ma dzieci, które nie kochają zwierząt. Udajcie się więc do ogrodu zoologicznego. Wycieczka do Monkey Park Tenerife, to zawsze największe przeżycie i moc wspomnień dla milusińskich. Dzieci znajdą tu różne gatunki małp. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że z małpami można obcować wchodząc do ich klatek. Nasze pociechy będą miały okazje nakarmić lemury czy szympansy, pogłaskać je, zachwycić się ich dotykaniem. To zawsze duże przeżycie. Na terenie parku znajdziecie również inne gatunki zwierząt, między innymi papugi czy żółwie.

Ustalając program naszych wakacji warto wybrać hotel, zobacz hotele na Teneryfie.

Gran Canaria to wyspa oferująca równie wiele atrakcji dla dzieci.

– Dla miłośników westernu z pewnością najbardziej interesującym miejscem będzie Sioux City, gdzie można będzie wziąć udział w inscenizacji napadu na bank. To małe miasteczko jest repliką Dzikiego Zachodu oferującą przejażdżki przez miasto na koniu, walki kowbojów, obserwowanie ich codziennego życia. Na terenie miasteczka znajduje się również mini zoo. Park znajduje się w Baranco del Aquila.

– Kolejną atrakcją Gran Canarii jest sztuczna tropikalna oaza – Palmitos Park znajdująca się na Baranco de Los Palmitos. Ta przepiękna oaza z palmami skupia ponad 200 gatunków ptaków, w tym tukany, dzioborożce, flamingi, ogromne papugi ary czy maleńkie kolibry. Dzieci znajdą tu pokazy kolorowych motyli, a rodzice będą mogli zawitać do ogrodu storczyków i orchidei. Na terenie parku podziwiać można również zwierzęta, takie jak gibony czy kajmany.

– Co by to były za wakacje, gdybyśmy nie odwiedzili z naszymi dziećmi wesołego miasteczka? Holiday World to na archipelagu bardzo popularny i chętnie odwiedzany kompleks wypoczynkowy. Właśnie tutaj znajdziecie wesołe miasteczko, głównie znane z ogromnego, bo aż 27 metrowego diabelskiego młyna. Jest tam spora ilość karuzeli, huśtawek, czy rollercoasterów. Dzieciaki mogą zaliczyć jazdę na kucyku, pograć w kręgle, skorzystać ze sprzętu sportowego. Dorosłych park nęci salonami gier, kawiarniami, restauracjami oraz spa.

– Na pewno znajdą się też chętni na obejrzenie 300 krokodyli, jak i sporej ilości tygrysów bengalskich. Dla wszystkich żądnych wrażeń to doskonała propozycja Cocodrilo Park mieszczącego się na CarreteraGral Los Coralillos. Zwróćcie uwagę, że park w soboty jest nieczynny.

– Spośród wielu atrakcji Gran Canarii warto wybrać się w rejs po oceanie w poszukiwaniu delfinów. Warto udać się do Puerto Rico, bo właśnie tam najczęściej rozpoczynają się rejsy. Dobrze jest najpierw sprawdzić w jakie dni, jako, że organizowane są kilka razy w tygodniu. Najczęściej udaje się podczas rejsu spotkać delfina butlonosego lub delfina zwyczajnego.

– Zabawy dzieci to również plaża, woda, ciepły piasek. Na Gran Canarii plaże w większości są szerokie i piaszczyste, ale znajdziecie również takie, które pokryte są kamieniami. Przyciągają więc zarówno dzieci jak i dorosłych.  Znajdziecie plaże małe, ukryte, sprawiające wrażenie niedostępnych i opuszczonych, ale najczęściej takie, które posiadają bogate zaplecze gastronomiczne.

– Trudno byłoby nie wspomnieć o bogatej ofercie sportów wodnych, ale to już raczej dla większych dzieci. Najczęstszym sportem jest windsurfing, surfing i bodyboard.

To tylko mała część tego, co możecie robić na tych uroczych wyspach. Dzieci na pewno będą się świetnie bawiły, a dorośli wypoczną od zgiełku codziennych obowiązków. Itaka przygotowała bardzo dobrą ofertę wyjazdów na tę piękną wyspę. Warto się jej przyjrzeć.