Kamieniołom „Bobrowniki” znajduje się na pograniczu Tarnowskich Gór i Bytomia. Obecnie w kamieniołomie nie prowadzi się działalności górniczej. W najgłębszym miejscu kamieniołom ma ok. 60 metrów. Miejsce ogólnie dostępne. Na dno prowadzi jedna droga od strony zachodniej i parę dróg od strony północnej.

My za pomocą nawigacji dojechaliśmy do ul. Kopalnianej i z niej za płotem skręciliśmy w lewo. Minęliśmy tartak i byliśmy na miejsu.  Jak pojedziecie Kopalnianą do końca, to traficie na jakieś zakłady przemysłowe. Także troszkę poszukaliśmy zjazdu do kamieniołomu. Auto zostawiliśmy u góry i szukaliśmy zejścia na dół. Jest parę ślepych dróżek, także spacer troszkę jak w labiryncie.

Na drodze spotykaliśmy mnóstwo kałuż, a jak są kałuże to jest zabawa. Chłopcy zbierali kamienie i wrzucali. Było rysowanie patykami po błocie.  I tak co parę metrów robiliśmy przystanki, aż zeszliśmy na sam dół.

Podziwialiśmy formy skalne mijane po drodze, a gdy doszliśmy na same dno przed naszymi oczami ukazała się wielka żółta góra.

Potem powrót na górę. Zrobiło się gorąco i zaczęliśmy się rozbierać. Z każdej strony otaczały nas skały, także nie było nawet małego podmuchu wiatru.

Znaleźliśmy też parę oznak wiosny.

Po powrocie dzieci i ubrania nadają się do prania 🙂