Ciepłe promyki słońca, stukot kopyt i śpiew świerszczy…wracam pamięcia do Krajkowa. Tam znajduje się Karczma Podkowa Leśna w której mieliśmy przyjemność spędzić 3 dni.

Cały budynek jest ogromny. Są izby do wynajęcia, oraz karczma na którą się składa kilka sal:

– sala kominkowa

– sala rycerska

– sala bankietowa

Jest możliwość wypożyczenia rowerów.

Za salą bankietową znajduje się odgrodzony plac zabaw dla dzieci. A zaraz za nim klatki ze zwierzętami.

Wejdźmy do środka. Każda izba jest inna. Na drzwiach wiszą zdobione tabliczki.

Spaliśmy w izbie widokowej.

Do dyspozycji mieliśmy 4 łóżka jednoosobowe, stół i krzesła oraz szafki i szafę.

Izba widokowa ponieważ nad łóżkami jak widać mamy piękny widok. Inne izby możecie obejrzeć TU.

Wszędzie czysto i pachnąco. Na wyposażeniu łazienki są ręczniki. Nie trzeba zabierać z domu.

Idąc korytarzem trafiamy do niewielkiego salonu. Siadamy tu wieczorami i regenerujemy się.

Schodząc na dół idziemy do karczmy. W pierwszej kolejności odwiedzamy salę kominkową. Ogień się pali i rozchodzi się przyjemne ciepło. Wszystko w drewnie, tak jak lubię. Mówiłam już, że mam słabość do drewna i cegły?

Wybieramy dania z karty i oglądamy wnętrze. Bardzo dużo tu figurek i ozdób. Wszystko ręcznie wykonane. Całość tworzy niesamowity klimat. Nie chciałabym tylko ścierać tu kurzy 🙂

Przed podaniem dań głównych dostajemy chleb i smarowidło, aby zabić pierwszy głód. Smarowidło przepyszne i jedząc je myślę sobie, że mojemu tacie by bardzo smakowało.

Zdjęcia niektórych potraw. Przez pobyt tutaj jedliśmy ryby, dziczyznę, drób i desery. Wszystko bardzo dobrze podane i smaczne. Poza tym ogromny plus dla kelnera. Miły i uprzejmy, a przy tym asertywny i potrafiący zwrócić uwagę w kulturalny sposób.

Następny plus dla obsługi karczmy. Na nasze życzenie śniadanie dostaliśmy w sali kwiatowej, a nie rycerskiej. Ponieważ rano dzieci nie miały ochoty jeść a bawić się, mogliśmy zjeść w sali sąsiadującej najbliżej naszej izby. Bez problemu śniadanie zostało przeniesione z sali rycerskiej. Cieplutkie bułeczki i jajecznica śni mi się do dziś.

Salę rycerską także odwiedziliśmy. Już sama nie wiem która z sal jest najpiękniejsza. W tej znajduje się niewielki kącik dla dzieci z zabawkami.

I na koniec największa atrakcja zdaniem moich dzieci. To stadnina koni. Jest możliwość wypożyczenia bryczki, przejażdżki na kucykach czy jazdy na koniach. Dookoła karczmy znajduje się piękny las. Wiele bajkowych ścieżek. Mieliśmy przyjemność odbyć godzinna jazdę bryczką o poranku. Było chłodny i troszkę zmarzłam, ale bardzo przyjemnie. Dzieciom na szczęście ubrałam cieplejsze kurtki i czapki.

Nasz film:

Dane kontaktowe:

„Karczma Podkowa Leśna”

Krajkowo 1a

62-050 Mosina

strona internetowa KLIK