KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC  w Pradze to atrakcja dla małych i dużych chłopców. W sumie to nie wiem kto się tam najlepiej bawił. Mknące kolejki sprawiają ogrom frajdy. Dokładnie odtworzono tory, budynki, pociągi czy przyrodę i ludzi. Na makietach widać wiele szczegółów: spacerujących z psami, rowerzystów, nowożeńców. Bardzo dużo jest scenek rodzajowych. Poruszają się nie tylko pociągi, ale również samochody i autobusy. Zatrzymują się one na światłach i przystankach. Jest przedstawiona zima i lato. Co kilka minut zmienia się oświetlenie i ten sam krajobraz można oglądać w świetle dnia jak i nocy. Wystawa zajmuje dwa poziomy. Jest tu też dokładna makieta Zamku Praskiego na Hradczanach, oraz inne modele czeskich zabytków.

Są także wszystkim znane budowle LEGO, TOMEK z przyjaciółmi czy STACYJKOWO. Konstrukcje firmy K’nex (karuzele, zjeżdżalnie) dzieci mogą uruchamiać za pomocą przycisków.

Na najmłodszych czeka sala zabaw i kino, gdzie puszczane są bajki z pociągami w roli głównej.

Wystawa znajduje się w podziemiach do których zjeżdża się ruchomymi schodami. Przy ulicy znajduje się sklep z kolejkami w którym zakupić należy bilety na wystawę. Za bilet rodzinny 2+2 zapłaciliśmy 600Kc. Warto mieć przy sobie 10 koron w monecie aby zostawić kurtki w szafce. Po zwiedzaniu moneta wraca do naszej kieszeni.

Dane kontaktowe:

Stroupežnického 23, 150 00 Praha 5 – Anděl

strona internetowa KLIK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz film: