W czasach, kiedy nowe technologie zaglądają do nas z każdego „kąta”, musimy je zaakceptować i polubić, by życie łatwiejszym było. Tyczy się to również, a może nawet szczególnie naszych pociech. Dzieci już od najmłodszych lat korzystają z komputerów. Dobrze byłoby, by ich pasje rozwinąć w odpowiednim kierunku. By zabawa nie polegała wyłącznie na kupieniu dziecku gry i pozostawieniu go samemu sobie. Jednym z zadań rodziców jest motywowanie dziecka do nauki. Najlepszym zaś okresem by zacząć edukowanie z komputerem będzie wiek przedszkolny. Łatwo powiedzieć, prawda? Nie każdy z rodziców ma głowę pełną pomysłów, by zatem ułatwić pracę z dzieckiem, powstała platforma edukacyjna https://www.squla.pl/ .

Platforma edukacyjna squla jest w 100% zgodna z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Aby wypróbować platformę, można skorzystać z wersji demo, uprzednio wybierając wiek dziecka. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci z klas od 1 do 6 szkoły podstawowej. Jeśli spodoba się forma nauczania można wykupić dostęp w trzech wariantach: roczny, półroczny i miesięczny. Przy każdym kolejnym dziecku opłata jest symboliczna.

Na co możemy liczyć przystępując do squla? Na platformie nasze dzieci znajdą:

– liczne quizy i zadania (około 60 tysięcy) dostosowane do wieku oraz możliwości dziecka

– interaktywne gry

– filmy edukacyjne.

Co bardzo ważne rodzic może na bieżąco śledzić postępy swojego dziecka w specjalnie przygotowanym panelu rodzica. Podczas nauki ma możliwość obserwowania swojej pociechy. Sprawdzenia jak radzi sobie z porażką, czy wygraną. Rozwiązywania na bieżąco problemów. Nie ma nic lepszego jak nauka poprzez zabawę. Dziecko w obecności rodzica będzie czuć się pewniej, wiedząc, że w każdej chwili może poprosić o pomoc. Relacje rodzic – dziecko z pewnością się pogłębią.

Dzieci w wieku szkolnym mogą poszerzać swoją wiedzę w zakresie języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, przyrody, języka niemieckiego, historii i społeczeństwa, muzyki, plastyki, zajęć technicznych, komputerowych oraz edukacji społecznej. Natomiast dzieci w wieku przedszkolnym uczą się literek, cyferek, podstaw języka angielskiego oraz przyrody. Wszystko to podane w jasny i przejrzysty sposób, tak by nauka mogła być przyjemnością. Oczywiście platforma przygotowana jest w taki sposób by przedszkolaki mogły pracować na obrazkach, a polecenia do zadań są podawane głosowo. Zatem należy pamiętać o włączeniu dźwięku.

Dzięki squli dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności, utrwalać wiedzę szkolną, odkrywać własne talenty oraz nabierać pewności siebie. W przyjazny sposób mogą uczyć się do sprawdzianów czy kartkówek.

Platforma dostępna jest na komputerze, tablecie oraz telefonie, dzięki temu można z niej korzystać w każdej chwili, choćby w podróży. U nas tablety zawsze są zabierane w trasę. Po kilku godzinach jazdy są czasem ratunkiem dla wszystkich. Warto łączyć wtedy przyjemne z pożytecznym.

Forma nauki jest na tyle przyjemna i motywująca, że dzieci chętniej uczą się przedmiotów wcześniej nielubianych. Wszystkie zadania, quizy oraz gry opracowywane są na bieżąco przez nauczycieli oraz autorów podręczników edukacyjnych. Nic nie trafia tu przypadkowo!

Ze squli mogą również korzystać szkoły, co z pewnością uatrakcyjni lekcje. Każdy z uczniów otrzyma swój indywidualny login, a nauczyciele mają możliwość wskazania poziomu nauczania dla ucznia lub wybrania poziomu dla całej klasy.

To my mamy  na dzieci największy wpływ i to dzięki nam i drodze, którą im wskazujemy dzieci wzbudzą w sobie swoją wewnętrzną motywację do nauki, która w przyszłości zaowocuje sukcesami.