Miejsca takie jak Mikroskala w Koninie bardzo lubimy. Szczególnie nasz Kuba jest miłośnikiem pociągów i ciężko go z takich miejsc wyciągnąć. Szymek szuka dinozaurów wszędzie gdzie tylko można a tata śladów historii. Ja podziwiam całość. Szczególnie w podziw wpadam jak oglądam najmniejsze części makiet i precyzję ich wykonania. Talentu plastycznego nie mam za grosz. To podziwiam talent innych ludzi.

 

Właściciel oprowadza nas po wnętrzach, opowiada, pokazuje jakie jeszcze makiety są w planie. Chłopcy chodzą własnymi ścieżkami. Co jakiś czas docierają do nas okrzyki tego co zobaczyli. Makiety są interaktywne. Co cieszy i dzieci i dorosłych. Uruchamiamy wszystkie po kolei i obserwujemy co się wydarzy. Efekty świetlne, dzwiękowe – wszystko odwzorowane z niebywałą dokładnością.

Postacie z kultowych filmów, pola bitew, park rozrywki to wszystko można tu zobaczyć. Tu dzieje się magia…

Dla maluchów są też kąciki zabaw gdzie mogą układać tory, jeździć pociągami, grać w gry czy rysować.

Mikroskala znajduje się niemal w centralnej Polsce. Jadąc ze wschodu na zachód, czy z południa na północ, można zrobić przerwę w trasie i zatrzymać się. Zmęczyć dzieci atrakcjami i ruszyć dalej. Na pewno będą spać w samochodzie:)

Park Makiet MIKROSKALA
ul. Świętojańska 20H (Centrum Rozrywki Kropka)62-500 Konin
http://www.mikroskala.eu/
W Centrum Rozrywki Kropka znajduje się jeszcze sala zabaw, kino6D oraz kapsuła czasu.