Przychodzimy dziś do Was z fajną ofertą:) Czy Wasze dzieci uczą się angielskiego w przedszkolu lub w szkole? Jeśli chcecie spróbować nauki w domu to:


Można odbyć  bezpłatną lekcję próbną pod linkiem https://bit.ly/3scUBc0

Kod rabatowy to MADRZYRODZICE – Każdy nowy uczeń, który zakupi pierwszy pakiet zajęć z tym kodem, otrzyma 2 dodatkowe lekcje.
Platforma do nauki angielskiego All Right zdobyła pierwsze miejsce w Polsce w kategorii „Dziecięca marka roku”.

Nikomu już nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest nauka języków obcych, zarówno dla celów przyszłej pracy jak i podróżowania i poznawania innych kultur. Angielski to jeden z najpopularniejszych języków na świecie, używany powszechnie w większości krajów. Nauka angielskiego staje się coraz łatwiejsza np. dzięki aplikacjom do nauki języka angielskiego, dedykowanym również dzieciom. Miałam w szkole naukę angielskiego i nie powiem żebym z lekcji za dużo wyniosła. Musiałam chodzić na lekcje dodatkowe przed maturą, aby się dobrze przygotować. Nasz nauczyciel nie potrafił nas zainteresować językiem, ani trzymać nas w ryzach. Dlatego, gdy w moim życiu pojawiły się dzieci, bardzo chciałam, aby uczyły się języka obcego niemal od pieluch.

Dlaczego właśnie angielski?

Szacuje się, że 20% populacji świata używa języka angielskiego. Nie zawsze jest to język narodowy, a język wyuczony. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że Anglia a potem Ameryka od ponad pięciu wieków wiodły prym na arenie międzynarodowej, ale także dlatego, że angielski to język Internetu. Firmy takie jak Google, Apple, Facebook, Microsoft, dostarczające urządzenia czy aplikacje, w których korzysta właściwie każdy mieszkaniec ziemskiego globu, niejako zaznajomiły z tym językiem swoich użytkowników. Produkują przede wszystkim oprogramowanie w języku angielskim. Filmy, gry, a często nawet instrukcje obsługi różnych przedmiotów są w obcym języku. Często na próżno tam szukać polskiego.

Od jakiego wieku uczyć dziecko języka obcego?

Badania naukowe wskazują, że mózg dziecka jest najbardziej chłonny między pierwszym, a trzecim rokiem życia. Wtedy też najszybciej poznaje język, najczęściej ojczysty, jednak może to być równie dobrze język obcy. Im dziecko jest młodsze, tym łatwiej chłonie dźwięki, które słyszy. Nasi chłopcy bardzo szybko zaczęli przyswajać pierwsze słówka. Coś usłyszeli na You tube, coś w bajce w tv. My też staraliśmy się do nich mówić w dwóch językach mieszając je.
Powstawały zdania typu: Podaj mi apple.  Gdzie jest book? Rozumieli i to działało.

Jak uczyć dzieci języka angielskiego?

Nauczycielom, czy to w szkole, czy na korepetycjach, może być trudno utrzymać zaangażowanie uczniów, zarządzać czasem zajęć i zapewnić wszystkim motywację do osiągnięcia swoich celów edukacyjnych. Dlatego często standardowe zajęcia są przeplatane interaktywnymi ćwiczeniami. To właśnie ćwiczenia, wykonywane w formie zabawy, są najlepszym sposobem na zapamiętywanie nie tylko słówek ale całych sentencji. Nauczyciele często korzystają z nagranych wcześniej w formie audio lub wideo dialogów, interaktywnych quizów i rysunków, krzyżówek, piosenek, czy zabawnych wierszyków z pokazywaniem.  Im bardziej różnorodnie tym lepiej. Nikt z nas nie lubi nudy. A małe dziecko, to mały tajfun pełny energii.

Długość lekcji, a skupienie dziecka

Dzieci nie potrafią skupiać się tak długo jak dorośli. 25 minut dla kilkulatka i 45 dla starszego ucznia to optymalna długość lekcji, która pozwala na 100% efektywność. Zajęcia, które polegały na suchym słuchaniu i robieniu ćwiczeń pisemnych możemy już wrzucić do lamusa. Badania wykazują, że rozwijający się mózg dziecka pracuje najwydajniej, jeśli przyjmuje różnorodne bodźce. Stop nudzie!

Zajęcia z lektorem

Według psychologów, umiejętność szybkiego przyswajania wiadomości językowych trwa do około dziesiątego roku życia. Jest to więc doskonały czas na to, aby wprowadzić naukę języka obcego. Nie bez powodu dzieci uczące się języka obcego niemal od pierwszych dni życia, czy od przedszkola, opanowują go na o wiele wyższym poziomie niż te, które naukę rozpoczęły jako uczniowie wyższych klas, lub jako dorośli. Dzieciom nieco starszym przydadzą się lekcje z lektorem. Jednak wybierając kurs języka angielskiego warto sprawdzić, czy lektor ma doświadczenie związane z nauczaniem dzieci. Taki lektor powinien być osobą cierpliwą, nawiązującą dobry kontakt z dziećmi, umiejącą motywować małych uczniów. Lekcje indywidualne będą najlepszą opcją, jaką w przypadku zajęć językowych można wybrać. Pozwalają one na indywidualne podejście oraz dostosowanie tempa i skali trudności do konkretnego dziecka.

Nauka angielskiego w domu

Nauka angielskiego dla dzieci w domu jest dzisiaj o wiele łatwiejsza, niż kilkanaście lat temu. Jedyne czego potrzebujemy, to sprzęt elektroniczny jak komputer czy tablet oraz łącze internetowe oraz rzecz jasna, dziecko głodne wiedzy. W internecie mamy łatwy dostęp do pomocy naukowych, takich jak bajki, wierszyki i piosenki, kolorowanki z angielskimi słówkami, obrazkowe książeczki i słowniki lub gry edukacyjne. To kopalnia materiałów, jednak żeby się w niej nie zgubić, warto pomyśleć o skonsolidowanej i uporządkowanej formie nauki jaką jest platforma All Right. To tu, w przystępny dla dziecka w wieku do 12 lat sposób, prowadzone są 25-45 minutowe lekcje on-line z lektorem, przeplatane zajęciami interaktywnymi, które pokocha każdy maluch. Nasz Szymek był bardzo zadowolony z przeprowadzonej lekcji. Przysłuchiwałam się lekcji na ile mogłam, aby go nie rozpraszać. Pani Dorota po przywitaniu opowiedziała mu co znajduje się na platformie oraz jak ją obsługiwać aby wykonać zadania. Cały czas mówiła po angielsku. Bardzo miło się odnosiła do naszego dziecka i nawet jak Szymon napotkał trudność udało się opanować sytuację. To ważne, ponieważ Szymon łatwo się denerwuje, gdy napotyka przeszkody. Ćwiczenia polegały na opowiadaniu sytuacji na obrazkach, łączeniu w pary, uzupełnianiu tekstem grafik. Szymon na koniec stwierdził, że było fajnie i łatwo.

W takiej formie edukacji najlepsze jest to, że można się umawiać na lekcje wtedy, kiedy nam to pasuje. I ustawić grafik zajęć odpowiedni siebie. Rano, wieczorem, dowolnie. Istnieje również możliwość nauki z nauczycielami z USA i Anglii, jak również z polskimi nauczycielami.

Zachęcam do wypróbowania bezpłatnej lekcji próbnej pod linkiem https://bit.ly/3scUBc0

Kod rabatowy, to MADRZYRODZICE – Każdy nowy uczeń, który zakupi pierwszy pakiet zajęć z tym kodem, otrzyma 2 dodatkowe lekcje.

Artykuł sponsorowany