Podróż z dziećmi powinna być przyjemnością. Dzieci  potrzebują dostosowanych do swoich potrzeb warunków. Szczególnie dłuższa jazda powinna być dobrze zorganizowana, by nie stała się koszmarem i dla nas i dla nich. Obowiązkiem rodziców jest zadbanie nie tylko o jedzenie czy picie w czasie drogi ale i o to, by dzieci w tym czasie się nie nudziły. Zamontowanie w zagłówkach monitorów do oglądania bajek lub zabranie ze sobą tableta jest czasami „wyjściem awaryjnym” w momencie, gdy nuda sięga zenitu.

Jadąc gdzieś szukamy atrakcyjnych cenowo biletów wstępów i darmowych atrakcji dla dzieci. Przeczesujemy strony internetowe danych miast, portale zakupów grupowych i nasze informatory w wersjach papierowych. W czasie upałów wybieramy miejsca nad wodą i nie bardzo mamy ochotę ruszać się i zwiedzać zabytki. Celujemy wtedy w miejsca z fajnymi placami zabaw, mini zoo, basenami czy jeziorem.

Ulubione zabawki zabrane z domu potrafią zdziałać cuda. Dzieci zajęte zabawą łatwiej znoszą długą podróż.  Jeździ z nami spore stado dinozaurów.

Zawsze wybierając się z dziećmi w trasę zabieramy ze sobą lodówkę turystyczną i odpowiedni zapas jedzenia. Mimo tego, że jedzenie mamy własne, czasami dzieci mają ochotę na jakąś przekąskę. Wtedy sprawdzamy kody rabatowe pizza portal oszczędzając w ten sposób czas na szukanie informacji o promocjach w internecie. Nie musimy też w tym celu wyciągać laptopów, bo wszystko jesteśmy w stanie ogarnąć z komórki z pomocą aplikacji Kodyrabatowe.pl dostępnej dla Androida i IOS.

Wybierając hotel sprawdzamy czy chłopcy będą mogli wypocząć w komfortowych warunkach. Są hotele, w których dzieci do lat 5 mają zagwarantowany bezpłatny nocleg i śniadanie. (nas już ta opcja nie dotyczy- czasem mamy zniżki). Dobrym pomysłem w wielu hotelach jest możliwość wynajęcia opiekunki dla dziecka. Infrastruktura hotelu jest bardzo ważna. Dziecko powinno mieć możliwość zabawy na świeżym powietrzu czy w sali zabaw w razie niepogody. Bardzo lubimy też ośrodki agroturystyczne gdzie cisza i spokój aż dzwonią w uszach.
Dobrze zorganizowana podróż może być świetną przygodą i dla nas i dla naszych dzieci. Wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by dzieci świetnie się bawiły. Dobra organizacja wyjazdu spowoduje, że nawet niedaleki, kilkudniowy wyjazd zostanie w pamięci na długo.