Rok 2014 Aktualizacja

Rok temu płynęliśmy do Czorsztyna statkiem. W tym roku wybraliśmy gondolę. Przystań jest na lewo od statków, w kierunku plaży. Warto pokusić się o gondolę, ponieważ w cenie biletów dzieci mają po drugiej stronie jeziora plac zabaw. Jest ogromny dmuchany statek, trampolina, kule wodne. Obok niewielka kawiarnia. Po powrocie do Niedzicy plażowaliśmy jeszcze u stóp zamku.

Cennik rejsów gondolami TU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2013

Jedziemy do Niedzicy. Samochód zostawiamy na parkingu pod zamkiem(10zł). Kierujemy się do portu. Kupujemy bilety na statek KLIK

Płyniemy na drugi brzeg. Chcemy zobaczyć riuny zamku w Czorsztynie. Rejs jest bardzo spokojny. Świeci słonko, nie ma wiatru. Obserwujemy przyrodę, delektujemy się ciszą.

Po dopłynięciu do brzegu udajemy się do zamku wyznaczonym szlakiem. Idziemy przez las. Są mostki, kamienie, czyli to co chłopcy lubią najbardziej.

Docieramy, zamek jest ogromny, a widok z góry zapiera dech w piersi. Oglądamy poszczególne pomieszczenia, uważając na głowy by nie nabić sobie guza.

Czekając na statek pijemy kawę w kawiarni, a chłopcy skaczą na trampolinie. Schodzimy jeszcze na brzeg powrzucać kamyki do wody. To nasza ulubiona zabawa. Kto dalej rzuci i czyja woda bardziej pryśnie. Wygrywa tata. Podpływa statek i wracamy.