Czym właściwie jest Sala Doświadczania Świata?

Jest to pomieszczenie polisensoryczne, w którym zostajemy poddawani stymulacji zmysłów. Wycisza lub pobudza w zależności od potrzeby. Sale Doświadczania Świata stwarzają doskonałe warunki pracy z dziećmi o różnym stopniu niepełnosprawności, osobami w podeszłym wieku, niewidomymi. Często wykorzystywane w prowadzeniu dzieci z zaburzeniami sensorycznymi.

My wejściówki wygraliśmy w konkursie i przy okazji przejazdu przez Kraków odwiedziliśmy to miejsce. Sala składa się z dwóch niedużych pomieszczeń. Całe podłoże wyłożone jest piankowymi materacami. Pani recepcjonistka pokazała nam jak się włancza poszczególne urządzenia, do czego służą niektóre przedmioty i jak możemy je zastosować. Wszystkie elementy są też opisane. Po czym zostawiła nas samych.

Co znajdziemy w Sali Doświadczania Świata?

Basen ze świecącymi kulkami. Tak naprawdę kulki są przeźroczyste a podłoże podświetlane. Za pomocą pilota sami możemy sterować kolorami. Skrzynka muzyczna, huśtawka, kolumna z bąbelkami, pufa sako, metkowce sensoryczne, teatrzyk cieni itd. Nie wszystkie przedmioty znajdują się na wierzchu, więc sala może sprawiać wrażenie pustej. Część akcesorii jest poustawiana na półkach w pojemnikach. Można śmiało po nie sięgać.

Naszym chłopcom spodobało się najbardziej wszystko co gra i się świeci. Spędziliśmy tam ponad godzinę.

Jeśli chcecie zobaczyć jak się bawiliśmy, oraz usłyszeć moje popisy wokalne zapraszamy na film.

Dane kontaktowe:

Akademia Rozwoju Rozwojowa Cafe

Kraków ul. Wrocławska 55

strona internetowa KLIK

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz film