Tropikalna wyspa w Marklowicach to bardzo przyjazne miejsce. Byliśmy tam jakiś czas temu i na pewno wrócimy jeszcze nie raz. Znajduje się przy ulicy Marklowickiej, a same Markowice między Rybnikiem a Wodzisławiem Śląskim. Z Zabrza koło 40km. Cały kompleks jest ogrodzony, a w sezonie na jego teren jest wstęp płatny. Cena nie zabija- bilet rodzinny 3,50zł. Cały cennik tu-KLIK

Na terenie parku umieszczono sporo atrakcji: scenę, skate park, mini staw z wyspą, rabaty kwiatowe, sztuczny wodospad, punkt małej gastronomi, fontanny, plac zbaw dla dzieci. Jak byliśmy fontanna jeszcze nie działała, a w mini stawie nie było wody. Pewnie teraz jest bo i pogoda piękna.

Chłopcom oczywiście najbardziej spodobał się plac zabaw. Spory i kolorowy.

Kuba próbował ćwiczyć na siłowni 🙂

Uwaga przy gastronomii ustawiono karuzele dla dzieci za 2zł. Zaliczyli wszystkie, gdzie mogli się pokręcić we dwóch. 2zł na dwóch można przeżyć. Ogólnie wrzuciliśmy 10zł.

nwestycję zrealizowano w ramach rewitalizacji obszaru poprzemysłowego przy znacznym udziale środków unijnych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Oby powstawało więcej takich miejsc.