Gdzieś 30km od Warszawy w otulinie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego znajduje się urocze miejsce Wierzbowe Ranczo. Nazwa pochodzi od charakterystycznych wierzb głowiastych licznie występujących na Mazowszu. Otaczają one też całą posiadłość. Potrafią też wrastać w budynek – tak się stało w sali biesiadnej.  Wierzby wykorzystano tu także do budowy altan na ślubne uroczystości.

Spokojnie i cicho. Słychać śpiew ptaków, rżenie koni i stukot ich kopyt. Czasem owca czy koza zabierze głos. Raj dla dzieci lubiących zwierzęta. Chłopcy każdego ranka budzili nas o świcie bo muszą natychmiast iść nakarmić kucyki.

Znajduje się tu także nieduży plac zabaw na którym jest trampolina a to wystarczy do pełni szczęścia. Mini wozy z dyszlami to też nie lada gratka więc tata musi się dać zaprząc do wozu.

Niewielka odległość od Warszawy czy Żyrardowa stanowi doskonałą bazę wypadową. Jedynym minusem może być brak dostępu do kuchni. Wiedzieliśmy o tym i zabraliśmy z domu jednopalnikową kuchenkę elektryczną, aby wieczorem zrobić dzieciom kakao. W ciągu dnia zazwyczaj jemy w terenie.

Aby odpocząć od miasta, nabrać dystansu, być tu i teraz ze sobą i rodziną to miejsce jest idealne.

Wierzbowe Ranczo

Budy Michałowskie
ul. Radziejowicka 87
96-316 Międzyborów
woj. mazowieckie

http://wierzboweranczo.pl/