Zamek mieści się w Korzkiewskim Parku Kulturowym w Korzkwi.  To miejsce jest doskonałym uzupełnieniem  i rozwinięciem oferty turystycznej i kulturalnej Ojcowskiego Parku Narodowego. Dojazd od wjazdu do Korzkwi do zamku jest bardzo dobrze oznaczony.

 

Przy zamku jest darmowy parking i niewielki plac zabaw z boiskiem. Po zaparkowaniu samochodu musimy dać chwilkę chłopcom na szaleństwa na ślizgawce i huśtawkach. Po niedługim czasie możemy się udać na wzgórze. Podejście dość krótkie i niewymagające . Przed zamkiem znajduje się budka z kasą. Nieczynna, więc udaje nam się wejść za darmo.

 

Obszar Korzkiewskiego Parku Kulturowego nie ogranicza się tylko do wzgórza zamkowego i parku w Korzkwi, ale obejmuje całą wieś i okolicę.

 

 

Korzkiewski zamek to  warownia rycerska z XIV w. powraca powoli do swojej świetności. W znacznym stopniu już odbudowany mieścić będzie mini muzeum – rekonstrukcję dworskiej kuchni, restaurację, hotel, sale wielofunkcyjne.  Spacerujemy po całym zamku,  zwiedzamy  po kolei wszystkie sale. Na dzieciach największe wrażenie robią zwierzęta, skóry i czaszki. Mąż oglądał przede wszystkim szpady, miecze. A ja ściany, podłogi, zdobienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy znajdują coś dla siebie i każdemu się podoba. Po wyjściu idziemy pospacerować po parku.

W zamku jest już dostępna część hotelowa i można zanocować.