Można by ubolewać, jak mało czasu ojcowie spędzają ze swoimi dziećmi, ale chyba nie o to chodzi. Wszak wiadomo, że jesteśmy przepracowani, a obowiązki niejednokrotnie zabieramy z sobą do domu. Coraz trudniej wygospodarować czas dla rodziny. Lepiej podsunąć kilka propozycji aktywnego wypoczynku, by tatusiowie żyli ze świadomością, jak niewiele trzeba, by dobrze zorganizować czas wolny tak, by zadowolić nasze pociechy, mając tym samym satysfakcję z dobrze zrealizowanego obowiązku rodzicielskiego. By obowiązek rodzicielski stał się przyjemnością.

Zanim zapoznasz się z naszymi propozycjami zachęcam do zapoznania się z lekturą e-booka“Wspólne odkrywanie świata”. Można go bezpłatnie pobrać po zapisaniu się

do biuletynu Tato.Net na stronie: http://lepszy.tato.net.

Na znalezienie konkretnej propozycji dla naszej pociechy wystarczy kilkanaście minut w sieci.  Mieszkając w większym mieście z pewnością zadanie mamy ułatwione, ale również małe miasteczka wychodzą obecnie z ofertą zabawy dla rodziców z dziećmi.

Przy ładnej pogodzie można wybrać się na rolki, rower, pograć w piłkę, tenisa lub po prostu pójść na spacer. Jeśli mamy możliwości, ciekawą formą spędzenia czasu na powietrzu jest odwiedzenie ogrodu zoologicznego, czyli tzw. spacer edukacyjny, otwierający nasze dzieci na poznawanie nowych gatunków zwierząt „na żywo”, co z pewnością wpłynie pozytywnie na ich rozwój. Ojcowie również skorzystają na obcowaniu z poznawanymi gatunkami zwierząt.

Można zorganizować również wycieczkę po okolicy, jak choćby „śladami naszych przodków”, by pokazać dzieciom, jak na przestrzeni wieków zmieniło się codzienne życie. Odwiedzić wystawy i muzea.

Interesującą formą spędzenia czasu jest też poznawanie nowych słówek, np. z języka angielskiego podczas wycieczki krajobrazowej. Dzieci szybko uczą się słówek, kiedy mają skojarzenia, pracując z pomocą zmysłów. Edukacja i zabawa, bywa również bardzo śmiesznie.

A może mieszkamy niedaleko wyciągu narciarskiego, parku narodowego, zamku krzyżackiego, wszystko zależy od naszej inwencji.

Brak pogody nieco ogranicza nam pole manewru, nadal jednak mamy spory wybór. W zależności od zainteresowań możemy wybrać się z dzieckiem do kina, czy teatru. Oferta jest na tyle bogata, że bez trudu tata z dzieckiem znajdą coś, co zainteresuje obie strony.

W obecnych czasach nie brakuje też parków rozrywki z kręglami, ścianami wspinaczkowymi czy gokartami. Pasje można rozwijać wspólnie, można też zarażać własnymi zainteresowaniami dzieci i młodzież.

 

Ciekawą opcją jest również skorzystanie z pływalni w których jest coraz więcej atrakcji i nawet z maluszkiem można się tam udać, by bezpiecznie i przyjemnie spędzić czas.

Nawet dni, kiedy późno wracamy do domu można wykorzystać z korzyścią dla wszystkich. Na rynku dostępnych jest sporo gier planszowych, które uprzyjemnią wolne chwile. Dziecko będzie zachwycone, a tata widząc jego zadowolenie będzie spełnionym rodzicem. Nic tak nie łączy pokoleń, jak wspólna zabawa.

Spróbujcie już dziś zaplanować wspólnie wakacje. To też może być przyjemna zabawa, przy której sporo możecie się o sobie dowiedzieć. Może tym razem zaplanujcie je tak, by były przygodą, którą przez długie lata będziecie wspominać, a dla mamy niech będą niespodzianką. Wspólne małe tajemnice dodadzą smaczku Waszym relacjom.

Póki co w najbliższą sobotę wybierzcie się gdzieś razem. Mamie pozostawiając wolny wybór, czy pozostanie w domu z ciekawą lekturą, ulubionym filmem, zaległą kosmetyczką, a może będzie wolała wybrać się z Wami 😉 Tak czy siak, nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrego humoru.