Ferie zimowe w Polsce trwają od połowy stycznia do końca lutego z podziałem na województwa. Jednak nie oznacza to, że każdy ma możliwość lub chęć by spędzić ten czas w górach. Oto trzy ciekawe propozycje na zimowy urlop w niezwykle urokliwych miejscach naszego kraju.

Mazury – cisza nad jeziorem w Siedlisku Morena

Choć Kraina Wielkich Jezior kojarzy się raczej z letnim wypoczynkiem, nie ma przeszkód by w tym pełnym uroku miejscu spędzić ferie zimowe. Siedlisko Morena może zaskoczyć ciekawymi formami spędzenia wolnego zimowego czasu. Poza spacerami z kijkami lub bez brzegiem Jeziora Ułówki należącego do Mazur Garbatych Pojezierza Ełckiego krainy nie do końca znanej i odkrytej na turystów czekają też inne atrakcje na świeżym powietrzu takie jak ogniska z kuligiem czy loty balonem. Duże obszary leśne i wodne oraz wspaniały mikroklimat sprzyja odpoczynkowi i obcowaniu z przyrodą. W samym Siedlisku Morena także nie można narzekać na nudę. Na gości czeka kryty basen z możliwością nauki pływania a także szereg ciekawych warsztatów: od garncarstwa, przez produkcję czekolady i cukierków, po angażujące wszystkie zmysły zajęcia jogi oraz szereg innych aktywności fizycznych. Dla najmłodszych przygotowana jest także sala zabaw wyposażona we wszystko co potrzebne do beztroskiej zabawy. Siedlisko współpracuje też z lokalnymi stadninami koni dzięki czemu miłośnicy jazdy konnej znajdą tu coś dla siebie. 

zdjęcia ze strony www.siedliskomorena.pl

Wybrzeże Bałtyckie – jodowanie i uzdrowiska kołobrzeskie

Nadmorskie miejscowości coraz częściej oferują mieszkania w apartamentowcach. Na pomysł by stworzyć takie miejsce dedykowane rodzinom z dziećmi wpadła blogerka Matka Wariatka. Jej apartament o którym możecie poczytać tutaj może pomieścić czterech dorosłych i dwoje dzieci i mieści się w Kołobrzegu. Dlaczego to Kołobrzeg jest dobrym wyborem? Z wielu powodów. Miasto jest nieco spokojniejsze niż Gdańsk a do tego jest uzdrowiskiem jak Sopot i ma nie mniej piękny bulwar czy molo. Położone jest w strefie unikatowego mikroklimatu, który ma pozytywny wpływ szczególnie dla zdrowia dróg oddechowych. Spacery nie tylko dotlenią organizm ale także wzbogacą go o cenne dawki jodu za które podziękuje nie tylko tarczyca ale każda komórka ciała. Poza tym bogata baza uzdrowiskowa daje możliwości skorzystania z zabiegów na całe ciało, od kąpieli borowinowych po leczenie solankami. A jeśli Kołobrzeg to za mało to Port Kołobrzeski oferuje wycieczki na pobliską urokliwą duńską wyspę – Bornholm.

zdjęcia ze strony matkawariatka.pl

Małopolska – jeśli jednak góry, to właśnie tu!

Jeśli nie wyobrażasz sobie jednak ferii bez otoczenia górskich szczytów to warto zboczyć nieco ze szlaku i wybrać takie miejscowości jak choćby Inwałd koło Krakowa. Taka lokalizacja sprawi, że zadowoleni będą zarówno entuzjaści kuligów czy szaleństw na nartach ale i miłośnicy pieszych wędrówek po górskich szlakach. W Beskidzie Małym znaleźć można sporo stoków narciarskich jak i czynnych cały rok szlaków pieszej turystyki górskiej. Najmłodsi zapewne ucieszą się, że w okolicy znajduje się całoroczny park miniatur Inwałd Park wraz z mini zoo. Spośród bogatej bazy noclegowej godny polecenia jest zwłaszcza ParkHotel Łysoń, który zaciekawi dorosłych bogatą ofertą zabiegów SPA & Wellness a dla dzieci przygotowana jest sala do zabaw. Istnieje też możliwość zorganizowania opiekunki do dzieci po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania co jest ciekawą opcją dającą możliwość oderwania się od obowiązków rodzicielskich choć na kilka godzin. Amerykańska restauracja „Champs” zapewni rozkosz dla podniebienia a jej niebanalny wystrój będzie cieszyć oczy. Żeberka, hamburgery i inne smaczne kąski czekają na głodomorków tych dużych i małych.

zdjęcia ze strony www.parkhotellyson.pl
Artykuł sponsorowany