Oczywiście sam tytuł nie wystarczy. Przedstawiamy subiektywny spis interesujących książek o dziwnych tytułach:

„Książka bez sensu” Alfie Deyes – Autorem książki jest vloger Alfie publikujący na kanale YouTube Pointless Blog. Tematem vloga zabawne sytuacje z codziennego życia. Do książki dołączono bezpłatną aplikację na smartfony i tablety.

„Jagiełło pod prysznicem” Paweł Wakuła – Książka jest zabawną opowieścią o polskich władcach. Autor udowadnia w niej, że poznawanie historii nie musi być nudne. „To lektura dla tych, którzy nie lubią wkuwania dat, ale chcą wiedzieć, dlaczego Bolesław Chrobry kazał swoim poddanym wyrywać zęby, z jakiego powodu Bolesław Krzywousty kazał oślepić brata, po co Zygmunt August spotykał się z czarnoksiężnikiem Twardowskim, czy Jan Sobieski lubił kawę po wiedeńsku i co łączyło Jana Kazimierza z więźniem w żelaznej masce. Dzięki tej książce przekonacie się, że historia da się lubić!” (źródło: www.empik.com)

„To nie książka” Keri Smith – Publikacja autorki bestsellera „Zniszcz ten dziennik”. „To nie jest książka” składa się z zadań, interesujących pomysłów, uruchamia kreatywność, prowokuje do myślenia, rozwija twórczość i pozwala odkryć własne talenty, a przede wszystkim zaprasza czytelnika do wesołej zabawy.

„Niebezpieczna książka dla chłopców” Hal Iggulden, Conn Iggulden – Książka ta reklamowana jest jako remedium na spędzanie czasu przy komputerze lub telewizorze. Zachęca do aktywności, poszukiwań, odkrywania rozwiązań i twórczości. Zawiera m.in. rozdziały: Siedem cudów świata starożytnego, Dinozaury, Wędkarstwo, Owady i pająki, Przepisy piłki nożnej, Słynne bitwy, Astronomia.

„Bezuzyteczna.pl. Codzienna dawka wiedzy bezużytecznej” Marcel Szuplewski, Dawid Tekiela – Ta książka podobno uzależnia. Jej autorzy odpowiadają na szereg „bezużytecznych” pytań, m.in.:

Jaki największy przedmiot może połknąć wieloryb?

Jak wygląda najbrzydsze zwierzę świata?

Które z najważniejszych wynalazków w historii zostały wymyślone przez Polaków?

Co stanie się z twoim ciałem, gdy nie zaśniesz przez 11 dni?

Ile delfinów zatrudnia amerykańska marynarka wojenna?

Jak zahipnotyzować kurę?

„Maraton dla bystrzaków” Tere Stouffer Drenth – Autorka książki jest pisarką oraz trenerką i biegaczką. Poradnik „Maraton dla bystrzaków” podpowiada jak wybrać odpowiednią odzież i obuwie do biegania, rozpocząć ćwiczenia i treningi biegowe, radzić sobie z kontuzjami oraz stosować zdrową dietę sportową. Książka napisana jest w sposób lekki i humorystyczny.

„Minecraft. Blokopedia” Alex Wiltshire – To książka wyjątkowa, pięknie wydana i bogato ilustrowana. Świat Minecrafta składa się wyłącznie z bloków. Z niektórych można budować, inne pomagają utrzymać się przy życiu. Każdy odkrywany blok, otwiera nowe możliwości i stanowi zapowiedź niezwykłych przygód. Poradnik ten na pewno ucieszy każdego gracza, miłośnika świata Minecrafta.