Każde dziecko lubi klocki Lego. Jeśli zawitacie do Krakowa, to kierując się do samego serca miasta, starego dworca PKP traficie do miejsca w którym ciężko o trzymanie emocji na wodzy. To miejsce to HistoryLand – zabawa połączona z edukacją. Niebywała atrakcja turystyczna. Dziecko pozna tu historię Polski począwszy od  czasów osady w Biskupinie, a dorośli wrócą do lat dziecięcej beztroski przypominając sobie własne zabawy klockami.

Odwiedzenie HistoryLandu jest idealnym przykładem łączenia pokoleń, tzw. mostem między młodszymi a starszymi i chyba  atrakcją w każdym wieku. Zatem nie tylko z dziećmi ale również z przyjaciółmi, rodziną pozwólcie sobie na tę sympatyczną wędrówkę. Okaże się, że nie wszystko wiemy, że znajdziemy tu informacje, które uzupełnią naszą wiedzę.  Poznawanie historii Polski korzystając z interaktywnych makiet jest niebywale interesujące.

Dlaczego klocki Lego? Jest to budulec, który rozbudza kreatywność i pomysłowość ludzi na całym świecie, bez względu na język jakim mówią, czy kolor skóry. Zabawa klockami, jak się pewnie niejeden dorosły zdążył przekonać wciąga każdego, bez względu na wiek. Trudno się dziwić, że właśnie one zostały wybrane na stworzenie makiet, które fascynują możliwościami a także skalą 1:50, a w przypadku przedstawienia Drzwi Gnieźnieńskich nawet skalą 1:1.

Cóż tez czeka na Ciebie w HistoryLandzie? Wspomniana wcześniej osada w Biskupinie. Drzwi Gnieźnieńskie z uwiecznionymi losami św. Wojciecha. Pola Grunwaldu, gdzie znajdziesz się w samym sercu bitwy wraz z innymi żołnierzami w ruchomej makiecie.Technologia 360 stopni sprawi, że staniesz w samym środku wydarzeń dzięki otaczającym ekranom zamieniającym się w pole bitwy. Staniesz się prawdziwym wilkiem morskim na pokładzie okrętu Święty Jerzy, gdzie będziesz miał możliwość chwycić za ster. Stoczysz walkę ze szwedzką flotą pod Oliwą. Ukaże się Twoim oczom Monte Casino i być może uda Ci się spotkać niedźwiedzia Wojtka. Będziesz mieć możliwość zagrania hejnału mariackiego stojąc na szczycie Wieży Mariackiej. Przekonasz się czy jesteś dzielnym rycerzem, władnym zgładzić smoka czy też uciekniesz przed nim, wcześniej obserwując jak bestia wzlatuje w przestworza ziejąc ogniem.

To oczywiście nie wszystko.

Do lepszego poznawania historii posłużą gogle VR. Wirtualna rzeczywistość pozwoli Ci na przykład zobaczyć Jasną Górę z lotu ptaka. Za pomocą mappingu makiety zbudowane z klocków Lego reagują na polecenia i dostosowują się do pokazów. Staniesz się aktywnym uczestnikiem wydarzeń historycznych.

Do zbudowania 10 makiet posłużyło aż milion klocków Lego. Ponad to liczne atrakcje interaktywne. Wszystko przygotowane w godny podziwu sposób.

Bilety można zakupić online lub na miejscu. Wybierając opcję online są dwie możliwości do wyboru,  można dokonać rezerwacji płacąc za bilet nie później niż 30 minut przed zarezerwowaną godziną lub płacąc korzystając z „kup bilet” na stronie.

Bilety dzielą się na indywidualne, rodzinne oraz grupowe z podziałem na normalne i ulgowe. Natomiast za dzieci do lat 4 nie trzeba płacić.

Godziny otwarcia od wtorku do piątku pomiędzy 9 a 17, natomiast sobota i niedziela pomiędzy 10 a 18. HistoryLand znajduje się w Krakowie przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 3.